çelik Yapi Hesap Yontemleri

      

 YÜRÜRLÜLÜKTEKİ STANDARTLAR:

DİZAYN STATİK İÇİN; EUROCODE 3, TS 498, TS 7046, TS 648, TS 11372, Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkında Yönetmelik, PANEL KARKASLARI, MAKAS, AŞIK ÇELİK KONSTRÜKSİYON İÇİN; Malzeme ( Kalite S 350GD+Z, St 52), Erdemir kalite no 1335, Standart DIN EN 10147-00, çinko kaplanarak galvanize edilmiş yapı çeliği, Üretim: TS EN 10162 standardına uygun JIT üretim sistemine uygun rollformer makinesinden çekilmiş galvaniz C / U kesitli cold formed profil 0,80-2,00 mm şaç kalınlığı ve 40-300 mm web genişliği. Birleşim elemanları; Clinch somunu, galvaniz kaplamalı cıvata, somun DIN 960-961, DIN 935-F 8,8; Isı Yalıtımı TS 825 kullanılacaktır.

Hafif Çelik Yapi Sistemleri

Hafif Çelik Yapı Profilleri Rollform hatta kesintisiz olarak istenilen kesit, boy ve şekilde üretilebilen, yüksek dayanıma sahip,Hafif Celik Yapi Sistemleri ile yapılan celik evler ve endüstriyel binalarda Çatı makasları catı Aşık ları ve Cephe Kuşak profilleri olarak kullanılabilen özel profillerdir. Değişik ihtiyaçlara göre farklılık gösteren – C – U- Z ve M kesitli hafif çelik yapı profilleri Üretilmektedir. Bu profiller her projenin ihtiyacına göre farklılık gösterdiğinden her proje için özel hesaplanmalı ve en uygun kesite karar verilerek üretim ve Montaj Yapılabilmektedir.

tiny familya dot house

ŞİRİN EV YAŞAMI KÜÇÜK AİLE EVİ TİNY FAMİLY DOT HOUSE MİNİ MALİZİM SADE YAŞAM TARZINA UYGUN DOGA İLE İÇ İÇE YAŞAM ALANLARI İÇİN UYGUN ÜRÜNLER SUNMAKTADIR .ÜLKEMİZDE ÜRETİMİ NİN TAMAMI YERLİ OLARAK ÜRETİLMEKTE OLUP NORMAL KULLANDIGINIZ OTOMOBİL LERLE DE ÇEKİLEREK KARAYOLLARI İLE YAŞAMAK İSTEDİGİNİZ ŞEHİRLERE ,KASABALARA KÖYLERE ,,ULAŞABİLDİGİNİZ HER YERE GÖTÜREREK KULLANABİLECEGİNİZ BİR ÜRÜN OLARAK SUNMAKTAYIZ .

www.tinyfamilydothouse.com

Hafif Celik Yapilar

Hafif çelik yapılar, esnek tasarım kriterlerine imkân vermesi sayesinde maksimum konfor koşulları sunuyor.

Hafif Çelik Yapılar, diğer yapılar gibi yıldırım tehlikesi taşımaz. Onlarca çelik taşıyıcı çatıdan zemine kadar indiğinden, çatıya düşen yıldırım onlarca koldan toprağa verilir, yangın ve patlamalar olu

Çelik en sürdürülebilir inşaat malzemesidir. Tekrar tekrar geri dönüştürülebilir özelliği ile avantaj sağlarken, gücünden ve dayanıklılığından bir şey kaybetmez.

Çelik, yüksek kalitede makul fiyat ve kısa sürede kurulum ile hem bütçenize hem de zamanınıza yarar sağlar.

Hafif Çelik Yapılar yüksek üretim ve kurulum hızı ile zamandan tasarruf sağlar. Kurulum sürecinin iklim koşullarından bağımsız olarak yürütülebiliyor olması da önemli avantajlarından bir tanesidir

Ender Celik Ev

Ender Hafif Çelik Ev ve Villaları 2 Ayda Teslim Ediyor!
 Ender Hafif Çelik Yapı Firması
İstanbul’da Çelik Evler, Standart Yapılara Alternatif Olabilir!
Ender Çelik Villa Hızlı Konut İsteyenlerin Tercihi Oluyor!
Amerikan Evleri; Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor
Depreme Dayanıklı Çelik Binalar Teşvik Edilmeli
Hafif Çelik Villa Sistemlerini Neden Tercih Etmelisiniz?
Neden Hafif Çelik Villa’yı Tercih Etmelisiniz?
Kendi Kendine Yeten Çelik Konstrüksiyon Evler
Hafif Çelik Villa Sistemleri İle Tanıştınız Mı?
Prefabrik Konut Kredisiyle Ev Sahibi Olun
Çelik Yapıların, Diğer Yapılardan Üstünlükleri
Çelik Konstrüksiyon Yapılar ve Avantajları
Çelik Konstrüksiyon Villa Video
Çelik Villanın Artıları Nelerdir?
Hafif Çelik Yapı Sistemleri Avantajları
Neden Hafif Çelik Evler?

Çelik Konstrüksiyon Villa

Hafif çelik evler de yaşam

Hafif çelik ev
Hafif çelik ev

Hafif çelik evlerde yaşam kalitesi ve kullanımı diger yapi sistemlerine göre farklılıklar göstermektedir .Hafif çelik evler betonarme yapilara gore daha ekonomik ve tekrar sokulup başka bir yere taşınabilir bir yapi sistemidir.Hafif çelik evlerin yapim aşamalari daha kısa ve çevrecidir.

Celik evler

 • Hafif Çelik yapılar‘ın ağırlıkları,betonarme binaların 1/10 i kadardır.Binaları etkileyen deprem yükü binanın ağırlığıyla doğru orantılı olarak artar.Ağustos depreminde insanlarımız,ağır binaların altında can vermiştir.Oysa, Japonya da ülkemizden daha fazla ve sık deprem olmasına rağmen,insanların burnu bile kanamamaktadır.Amerika,Kanada, Japonya,İngiltere gibi deprem bölgelerinde olan gelişmiş ülkelerde çelik binalar kullanılmaktadır.
 • Hafif Çelik sistem, her türlü zeminde güvenle uygulanıp;betonarme binalar zemin etüdü ve uygun statik proje gerektirir.
 • Hafif Çelik evler, montaj biçimindeki üretimi ile kısa zamanda kurulur. montaj süresi 1-2 aydır-betonarme yapılarda temelden ince işlere kadar olan süreyi kısaltmak kalitesizliğe yolaçar.
 • Hafif Çelik yapılar, % 100 can güvenliği sağlar;betonarme yapılarda can güvenliği yoruma açıktır.
 • Çelik yapı sistemde su basman haricinde betona ihtiyaç olmadığı için kış sezonunda da inşa olanağı vardır.
 • Hafif Çelik çerçeveli karkas binalarda yoğun ses ve ısı izolasyonu bulunup;betonerme binalarda ses ve ısı izolasyonu ayrıca maliyet gerektirmektedir.
 • Hafif Çelik sistem de;dış cephe ömür boyu garantili,boya ve bakım gerektirmeyen,yangın ve depreme dayanıklı,harika renklerde pak siding vinyl yalı baskı kaplaması kullanılmaktadır.
 • Hafif Çelik taşıyıcı sistem üstün mukavemeti sayesinde büyük açıklıkların kolonsuz geçilebilmesi;iç mekanda istenileni yapabilme olanağı;deprem ve şiddetli fırtınalara dayanıklılık;tüm detayların tasarım aşamasında çözüldüğü gelişmiş çizim programları ile bilgisayarda izlenebilme olanağı;hafifliği sayesinde betonarme sisteme göre nakliye maliyetlerinin minimuma inmesi ve benzeri gibi pek çok avantajlar sağlamaktadır.
 • Hafif Çelik binalar depreme karşı rakip tanımaz;arazinize gelmeden önce milimetrik töleranslarla imal edilir ve çok kısa sürede montaj olanağı sağlar; asla çatlamaz,burulmaz,zamanla sehim vermez,böceklenmez,paslanmaz

  ender çelik ev
  ender çelik ev
 • Ender çelik evler

  Çelik Yapılar

  Çelik Yapılar:

  ülkemizde hızla gelişen ve tercih edilen konut çeşitlerinden biri olmuştur.Çelik yapılar prefabrik evler gibi değil betonarme evlere benzer bazı özellikleri.Mesela yerine sabittir.Ama betonarme evlerden farklı özellikleri de mevcuttur.Çelik yapılar kısa sürede yapılır.Depreme karşı çok dayanıklıdır.Isı ve ses yalıtımı yapmak çok zahmetsiz ve kolaydır.Maliyeti daha düşüktür.Çelik yapılar değişik tasarımlarla hayal ettiğiniz evi oluşturuyor.

  Ender Çelik Yapi
  Ender Çelik Yapi

  Ender Çelik Yapi
  Ender Çelik Yapi

   

  Çelik yapıları sadece siz değil tüm dünya ülkelerinde sevilerek kullanılıyor.Avrupa ve Amerika’da neredeyse artık betonarme ev kesinlikle yapılmıyor.Tamamen çelik yapılı evler inşaa ediliyor.Uzak doğu ülkelerinde de artık çelik yapılar inşaa ediliyor.Çelik yapıların bir diğer özelliği paslanmadan çok uzun yıllar dayanmasıdır.Büyük direklere sahip olmasıdır.

  İşte bu unsurlar sebebi ile çelik yapılar ülkemizde ve tüm dünya ülkelerinde oldukça tercih edilen konut çeşitleri olmuştur.Siz de eğer evinizi yaptırmak istiyorsanız size tavsiyemiz kesinlikle çelik yapı

  Ender Prefabrik Evler

  PREFABRİK YAPILARIN ÖZELLİKLERİ
  Prefabrik yapılar modüler olmasından dolayı daha önceden planlanarak ve ihtiyaçlara göre üretilebilir.
  – Prefabrik yapılar diğer yapılara göre çok daha pratik olup çok daha kısa sürede teslim edilebilir.
  – Prefabrike yapılar diğer yapılara göre daha esnektir ve depreme, zemin kaymalarına dayanıklıdır.
  – Prefabrike yapılar her isteye cevap verebilecek niteliktedir.
  – Prefabrikte odalar, balkonlar, banyolar istenilen yerlere yerleştirilebilir.
  – Prefabrik yapıların ısı ve ses yalıtımı diğer yapılara göre çok daha fazladır.
  – Her türlü alana ve büyüklüğe göre üretilebilmesi.
  – İsteğe göre değişebilen görünüm seçeneklerinin olması.
  – İstenmeyen ya da değiştirilmesi gereken bölümlerin çıkarılabilmesi veya değiştirilebilmesi.
  – Çevreyi kirletmeden ve etrafa rahatsızlık vermeden oluşturulması.
  – Temel gerektirmeden, tek katlı yapılar için zemine atılan grobeton üzerine kurulumu ve çok katlı yapılar için zemine atılan rayde temel üzerine kurulum imkanı.
  – Prefabrike yapının isteğe göre çatı kaplama malzemesinin ve duvar kaplama malzemesinin ham madde özelliğinden rengine kadar, birbirinden zengin olanakların tanınması imkanı.
  – Prefabrikte; trapez saç, single ve kiremit çeşitlerinin kullanılabilmesi