Ender Prefabrik Evler

Dayanıklı,cok amaclı ,deprem cekingesi olmayan evler.yeni yasam alanları.saglıklı yapılar,yeni hedeflerimiz oldu.ulkemiz kosullarında yapabileceklerimizi arastırmaya basladık.yasam.kosullarımızı yeniden gozden gecirdik.

Tahmin edilenin tam aksine, taşıyıcı sistem olarak çelik, betonarme sistemlerden daha pahalı değildir. Sistemin maliyetini arttıran faktörler, yapıyı tamamlayan ürünlerin kalitesinin standart bir betonarme yapıda kullanılan ürünlerden çok daha üstün oluşundan kaynaklanmaktadır.

Örneğin; Çatıda kiremit yerine shingle, dış cephede boya-sıva yerine vinil veya ahşap yalı baskısı, ısı ve ses yalıtımında 2 cm strafor (eps) yerine 20 cm camyünü, elektrik tesisatında adi kablo yerine silikon yanmaz kablo kullanılması maliyeti artırıcı, ancak kaliteyi ve güvenliği de arttıran etkenlerdir.

Taşıyıcı Sistem : Kutu profillerinden elde edilen çatı makasları ve rolforming ile çekilmiş özel H profil kolonlar ile ahşap çatı aşıkların meydana gelen çelik iskelet taşıyıcı vazifesi görür. Bina boyunca her 125 cm’de bir çelik makas vardır. Çok katlı binalarda yatay taşıyıcı sistem 200 kg/m² hareketli yayılı yüke göre statik hesaplamaları yapılarak oluşturulmuş çelik konstrüksiyon olup üzerine çimentolu yonga levhalar monte edilerek zemin kaplamasına hazır hale getirilir. Defalarca sökülüp monte edilebilme özelliğine sahiptir.

Dış ve İç Duvarlar : Yapı tiplerine
göre iç ve dış duvar panelleri aşağıdaki gibi imal edilmektedir.

1.TİP : 6cm PRES PANEL : İki yüzünde 8×1250×2500 mm ebatlarında çimentolu yonga levha bulunan 44 mm kalınlığında expanded polistren köpüğün (10-12 kg/m³) zaman ve yük kontrollü hidrolik preslerle preslenmesi usulü ile imal edilir. 60mm kalınlığında panellerdir. Duvar panellerinin ısı yalıtım değeri iç-dış sıvası yapılmış 52 cm tuğla duvarın (TS 4563) ısı yalıtımına eşdeğerdir. Duvar panellerinin ısı iletim katsayısı K:0,64 KCal/m²hC’dir.

ENDER CELİK YAPİ

PREFABRİK EV YAPİM ŞARTNAMESİ

; 01-BETOPAN SİDİNG DUVARLAR 2 YUZEYİ YANMAZ ,SU,NEM GEÇİRMEYEN ve BAKIM GEREKTİRMEYEN (TÜRKİYE`DE TEK TSE-CE BELGELİ)BETOPAN PANEL DIŞ VE İÇ DUVARLAR.

02-GALVANİZ SACTAN OLUŞAN SON TEKNOLOJİ İLE ÜRETİLEN TAŞIYICI ÇELİK KARKAS,(TSE STANDARTLARINDA)

03-KAPILAR. montajı yapılmış ( İç Kapılar Amerikan panel AHŞAP kapı ,dış

PENCERELER.fırat pen pvc doğramaları ve camlar-(çift cam 4+10,5+4mm), asma tavan,çatı kaplama malzemesi,çatı ve duvarların izolasyon malzemeleri,(TSE STANDARTLARINDA)

04-VİTRİFİYE MALZEMELERİ “duş teknesi,klozet,lavabo, mutfak dolabı“ )(TSE STANDARTLARINDA)

05-ELEKTRİK TESİSATI,(TSE STANDARTLARINDA)

06-SIHHİ TESİSAT,(TSE STANDARTLARINDA)

07-DIŞ-İÇ ve TAVAN BOYASI (DIŞ BOYA SİLİKONLU özel boya)(TSE STANDARTLARINDA)

08-ISITMA TESİSAT YAPIMI *kombi HARİÇ*

09-ELEKTROSTATİK TOZ FIRIN BOYALI ÇELİK KAPI,

10-BİNAMIZIN MONTAJI,

11-DEPREM YÖNETMELİĞİNE GÖRE GÜVENLİK AMAÇLI ELEKTRİK TESİSATINI KORUYAN KAÇAK AKIM RÖLESİ,

12-CATI CELİK MAKASLAR . VE ISI İZALASYON MALZEMESİ 3 MM İZO CAM ,ÇATI ÖRTÜSÜ SHANGLE…

ALICININ SORUMLULUĞUNDAKİ İŞLER;

Malzemenin teslim alınması,korunması,montaj alanına gerekli elektrik temini,belediye izinlerinin alınması, proje onayları,nakliye,bina harici dış bağlantılar,zemin betonu,şap,seramik,fayans,parke, soğutma tesisatı, iki katlı binalarda merdiven,bina kurulumu için iskele,her türlü ofis,mutfak ve yatak malzemeleri, topraklama,telefon-bilgisayar hattı vb…. İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin yatak yemek ihtiyacı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir